Úvodní stránka  /  Novinky  /  Ze Spolu dětem  /  Návštěvy v dětských domovech

Aktuality

Návštěvy v dětských domovech

Návštěvy v dětských domovech

Každým rokem k nám do Prahy přijíždí nová skupina 25 mladých lidí z dětským domovů z celé České republik. Pro letošní rok jsme se rozhodli, že přijedeme i my za nimi.

Program Tréninků dospělosti je ve fázi příprav. Proto jsme se rozhodli, že se vydáme tam, odkud k nám naši účastníci přijíždějí. Čas nám dovolil navštívit dětské domovy v Uherském Hradišti, Hodoníně, Strážnici a v Kašperských Horách. Jako pozornost jsme s sebou přivezli spacáky firmy Boll, které děti využijí na svých výjezdech za poznáním. Za tento krásný dar firmě Boll velmi děkujeme.

Díky návštěvám a rozhovorů jsme si opět uvědomili, jak nás práce s mladými lidmi baví (a pevně doufáme, že i je to baví s námi J). Tréninky dospělosti mají účastníkům stále, co nabídnou. Ať už jsou to praktické informace, trénování různých dovedností nebo nová přátelství. Těšíme se na nadcházející ročník projektu, na společnou práci, na zážitky a na to nové, co je vždy jedinečné.

V letošním roce jsou do Tréninků dospělosti zapojeni mladí lidé z dětských domovů: Hodonín, Strážnice, Uherské Hradiště, Boskovice, Plumlov, Náměšť nad Oslavou, Kašperské Hory a Domino Plzeň. Společně nás čeká 5 setkání, kde budeme makat sami na sobě. Obklopeni budeme tématy PRÁCE, FINANCE, BYDLENÍ, KOMUNIKACE, VZTAHY aj.